https://carlifestyle.pl/?p=1160

Jak zapewne większość z Was już wie, produkcja aktualnego modelu Forda Focusa RS dobiega powoli końca. Z tej też okazji Ford postanowił pokazać światu limitowaną edycję “Foki” , która poza krzykliwym czerwonym kolorem zyskała jeszcze parę innych, ciekawych dodatków.

Ford Focus RS Red Special Edition

Ford Focus RS Red Special Edition

Focus nosi dumną nazwę “Red Edition” . Jak zapewne się domyślacie, zawdzięcza ją krzykliwemu, czerwonemu kolorowi lakieru. Bez wątpienia, przyszli posiadacze tej limitowanej edycji najbardziej ucieszą się (nie licząc koloru) z mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu – czyli po prostu LSD od Quaife’a na przednią oś.

Ford Focus RS Red Special Edition

Ford Focus RS Red Special Edition

Z innych dodatków, dane nam będzie cieszyć się czarnymi akcentami w postaci: dachu, lusterek oraz lotki. Całości dopełnią pół-skórzane fotele Recaro oraz wiele carbonowych dekorów w środku.

Brzmi znajomo? Powinno. Wszystkie wyżej wymienione dodatki były dostępne w specjalnej edycji Focusa RS, wypuszczonej przez Forda parę miesięcy temu. Jedyną różnicą był kolor lakieru “Race Red” .

Jeśli ktoś lubi czerwony kolor oraz edycje limitowane (wyjdzie tylko 300 sztuk czerwonej strzały) to za ok. £37.000 (~175000 PLN) może stać się szczęśliwym posiadaczem Focusa “z kierownicą po złej stronie” . Wszakże będzie on dostępny tylko na rynku angielskim.

Pierwsze Focusy z ww. edycji zjadą z taśmy produkcyjnej w lutym 2018 r.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe i najważniejsze informacje ze świata motoryzacji na swoją skrzynkę mailową!

Obiecujemy, że nie będziesz otrzymywać na swoją skrzynke śmieciowych informacji :)