Niemiecki tuner ABT zaprezentował światu swoją podrasowaną wersję Audi RS5. Seryjny samochód dysponuje mocą rzędu 450km. Pierwszą setkę robi w 3,9 sekundy. RS5 trudno więc określić jako powolne. Nie przeszkodziło to jednak ABT Sportsline w podkręceniu wyników…

Audi RS5 RS5-R ABT Sportsline

Audi RS5 RS5-R ABT Sportsline

Podwójnie turbodoładowany, 2,9-litrowy silnik V6 wykrzesał 530km, natomiast moment obrotowy wzrósł o 15% względem serii, dając tym samym 690nm. Seryjny czas do setki skrócił się o 0,3s, wynosząc tym samym 3,6sek.

RS5 od ABT wyposażono także w bardziej donośny wydech, zakończony czterema carbonowymi końcówkami o średnicy 102mm każda. W kwestii zawieszenia, RS otrzymał nowy anti-roillbar oraz regulowane sprężyny. ABT współpracuje aktualnie z KW by zbudować pod RS5 w pełni dedykowany zestaw.

Audi RS5 RS5-R ABT Sportsline

Audi RS5 RS5-R ABT Sportsline

Poza zmianami stricte performance’owymi, ABT zadbało także o smaczki natury wizualnej. Audi otrzymało nowy splitter, grill z logo RS5-R, opcjonalne wloty powietrza na przednie błotniki, nowy dyfuzor oraz ducktaila. Najbardziej w oczy rzucają się jednak nowe, 21-calowe felgi.

Audi RS5 RS5-R ABT Sportsline

Audi RS5 RS5-R ABT Sportsline

Nie ma jeszcze niestety zdjęć środka, aczkolwiek możemy się tam spodziewać spersonalizowanej tapicerki z przeszycimai ABT, tabliczki znamionowej i paru innych gadżetów.

Audi RS5-R wypuszczone zostanie tylko w 50 egzemplarzach, a swój debiut będzie miało podczas tegorocznego Geneva Motor Show. Nie znamy jeszcze ceny tego potwora, aczkolwiek jedno jest pewne – nie będzie to tania zabawka.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe i najważniejsze informacje ze świata motoryzacji na swoją skrzynkę mailową!

Obiecujemy, że nie będziesz otrzymywać na swoją skrzynke śmieciowych informacji :)