https://carlifestyle.pl/?p=1366

Wszystko wskazuje na to, że zarząd koncernu Infiniti stara się słuchać głosu europejczyków i podczas ostatniego Detroit Motor Show pokazało swój najnowszy concept-car, który wyglądem mocno nawiązuje do europejskiej szkoły designu.

Infiniti Q Inspiration Concept

Infiniti Q Inspiration Concept

Infiniti podczas DMS zaprezentowało concept car, który dosyć jednoznacznie ukazuje, w którym kierunku japoński producent ma zamiar iść w najbliższych latach. Q Inspiration Concept dosyć jasno wytycza ścieżkę dla nowych Infiniti.

Infiniti Q Inspiration Concept

Infiniti Q Inspiration Concept

Osobiście widzę tutaj dosyć dużo inspiracji i zapożyczeń mających swoje odzwierciedlenie chociażby w najnowszych projektach BMW czy Mercedesa. Smukła, aerodynamiczna bryła pojazdu, gdzie wloty powietrza zdają się zlewać z liniami zderzaka, mocno uwydatniony grill oraz co raz mniejsze światła. Wszystko to zawieszone na bardzo niskim i szerokim podwoziu. Jak widać, tendencja wśród wszystkich producentów jest ta sama – tworzyć co raz bardziej futurystyczne kształty.

Infiniti Q Inspiration Concept

Infiniti Q Inspiration Concept

Osobiście uważam, że przyglądając się nieco dłużej przedniemu zderzakowi znajdziemy także japoński akcent. Mianowicie chodzi mi tutaj dosyć mocną inspirację najnowszym conceptem Nissana GTRJakby nie patrzeć, projektanci odwalili kawał dobrej roboty. Ciekawe kiedy będzie nam dane zobaczyć coś więcej…

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe i najważniejsze informacje ze świata motoryzacji na swoją skrzynkę mailową!

Obiecujemy, że nie będziesz otrzymywać na swoją skrzynke śmieciowych informacji :)