https://carlifestyle.pl/?p=1268

W ostatnim czasie Peugeot pokazał najnowszego 308 GTI w specyfikacji TCR (TCR International Series – ogólnoświatowe wyścigi samochodów turystycznych). Francuski koncern pod maską 308-ki upchał ponad 342 konie mechaniczne, a całości dopełnił bardzo poważnie wyglądający pakiet aero.

Peugeot 308 GTI TCR

Peugeot 308 GTI TCR

Jeśli chcecie poznać najbardziej wściekłego Peugeota 308 w stawce, to trafiliście idealnie. Prezentowany poniżej 308 TCR tak jak wersja drogowa, wyposażony jest w 1.6-litrowy, turbodoładowany silnik. W wersji TCR oddział Peugeot Sport zdołał jednak wycisnąć z tej rzędowej czwórki 345bhp. Mocno doładowany silnik napędza przednią ośkę i jest połączony z 6-biegową, sekwencyjną skrzynią biegów.

Jak doskonale widać na przykładzie załączonych zdjęć, 308 TCR został w znaczący sposób poszerzony względem serii za sprawą pakietu aerodynamicznego. Poza widocznymi poszerzeniami, Peugeot zyskał zupełnie nowy przód, który został zaprojektowany w taki sposób, by maksymalnie zwiększyć dawki powietrza dostarczane do chłodnicy i intercoolera. Całości w przednim zderzaku dopełnia także pokaźnych wymiarów splitter. Dla lepszego docisku, tył pojazdu otrzymał duże skrzydło oraz nowy dyfuzor.

Peugeot 308 GTI TCR

Peugeot 308 GTI TCR

Peugeot 308 GTI TCR

Peugeot 308 GTI TCR

W wersji torowej znajdziemy wiele możliwości customizacji zawieszenia: indywidualnego ustawienia anti-rollbarów z przodu oraz z tyłu, ustawienia wysokości oraz camberów. Układ hamulcowy także został poddany rewizji: z przodu znajdziemy 378mm tarcze wspierane przez 6-tłoczkowe zaciski hamulcowe, natomiast z tyłu zainstalowano 270mm tarcze działające w parze z 2-tłoczkowymi zaciskami.

Wersja torowa 308-ki na dzień dzisiejszy kosztuje 109 000 GBP (ok. 515 000 PLN). Nabywcy tego modelu pierwsze egzemplarze otrzymają na przełomie kwietnia 2018r. Dla zwykłego “Kowalskiego” cena może wydawać się porażająca, aczkolwiek jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że jeden sezon w TCR może kosztować nawet 450 000 GBP (ponad 2 100 000 PLN!), wówczas cena wydaje się mega okazyjna.

 

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe i najważniejsze informacje ze świata motoryzacji na swoją skrzynkę mailową!

Obiecujemy, że nie będziesz otrzymywać na swoją skrzynke śmieciowych informacji :)