https://carlifestyle.pl/?p=1351
https://carlifestyle.pl/?p=1351

Eksperci ze Steeda specjalizujący się w tuningu Mustanga zwrócili się w końcu ku klientom z Europy. Efektem ich pracy jest nowy Ford Mustang Q500 Enforcer.

Prezentowana poniżej piękność, czyli Ford Mustang Q500 Enforcer by Steeda to prawdziwy “czarny koń”  w stajni Forda. Fachowcy ze Steeda, czyli firmy specjalizującej się w Mustangach, podnieśli w nim moc o ponad 70bhp oraz moment obrotowy o blisko 100nm. Warto dodać, że wartości te zostały “wykrzesane” bez zastosowania turbiny!

Nowy Mustang Q500 Enforder by Steeda

Nowy Mustang Q500 Enforder by Steeda

Kluczem w osiągnięciu takich wyników w 5-litrowym V8 Mustanga było przede wszystkim opracowanie dedykowanego dolotu zimnego powietrza, nowa mapa oraz zupełnie nowy układ wydechowy.

Nowy Mustang Q500 Enforder by Steeda

Nowy Mustang Q500 Enforder by Steeda

Nowy Mustang Q500 Enforder by Steeda

Nowy Mustang Q500 Enforder by Steeda

Nie opublikowano jeszcze oficjalnych wyników jeśli chodzi o osiągi samochodu.
Biorąc pod uwagę fakt, że seryjny egzempalrz 0-100 robi w czasie ok. 4,8 sekundy, pewnie
w przypadku Q500 od Steedy urwano “co nieco” z tego czasu.

Steeda niewątpliwie jest tym typem tunera, który wyspecjalizował się głównie w jednej marce samochodów. Mustangami zajmuje się już od kilku dekad. Osiągi Q500 były testowane i dopieszczane na prywatnym torze Steedy w Georgii. Serię testów przeprowadzano także w późniejszym czasie na torze Sebring i Homestead Miami.

Nowy Mustang Q500 Enforder by Steeda

Nowy Mustang Q500 Enforder by Steeda

O odpowiednie wrażenia na drodze zadba między innymi nowe, w pełni regulowane zawieszenie, które jest wspomagane przez (również w pełni regulowane) grubsze anti-rollbary z przodu i z tyłu. Steeda zadbała także o nowe sprężyny własnej produkcji, grubsze rozpórki oraz sztywniejsze tuleje tylnego zawieszenia. Enforcera posadzono niżej względem seryjnego Mustanga, aczkolwiek zawieszenie zestrojone zostało w ten sposób, by zachować “fabryczny komfort podróżowania” przy czym samochód charakteryzuje się “lepiej dociśniętą” tylną osią oraz zmniejszonym uskokiem kół na nierównościach.

Samochód zaprezentowany na zdjęciach posadzony jest na opcjonalnym, gwintowanym zawieszeniu Steedy. Charakteryzuje się ono oczywiście pełną możliwością customizacji ustawień (siły tłumienia, wysokości). W samochodzie znajdziemy 6-biegową, manualną skrzynię biegów typu “heavy-duty” , do której można dobrać sobie swoje własne przełożenia. Pakiet można poszerzyć o upgrade sprzęgła oraz półosi. Upgrade hamulców w tym samochodzie oznacza zupełnie nowe, wentylowane tarcze hamulcowe.

Nowy Mustang Q500 Enforder by Steeda

Nowy Mustang Q500 Enforder by Steeda

W opcji do Mustanga Q500 wpadły także nowe, 20-calowe felgi Velgen, które wagą odpowiadają 19-calowym fabrycznym obręczom. Felgi zaopatrzone są w opony Michelin Pilot Sport 4S, dzięki czemu zawsze będzie można się cieszyć świetną trakcją. Steeda oferuje także felgi w rozmiarze 19″ w razie gdyby ktoś chciał samochód o nieco lepszym komforcie, w bardziej OEM-owej specyfikacji.

Samochód sygnowany logiem Steeda jest oczywiście objęty Fordowską gwarancją. Q500 Enforcer w podstawowej wersji jest droższy od stockowego Mustanga o 9000 GBP (ok. 42000 PLN). Auto niewątpliwie będzie rodzynkiem, który z czasem będzie tylko i wyłącznie nabierał na wartości.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe i najważniejsze informacje ze świata motoryzacji na swoją skrzynkę mailową!

Obiecujemy, że nie będziesz otrzymywać na swoją skrzynke śmieciowych informacji :)