https://carlifestyle.pl/?p=1564

Jak zapewne większość z Was słyszała, Seat i i Cupra to od niedawna dwa różne twory. Seat wydzielił Cuprę jako niezależny brand i tym oto sposobem dzisiaj mogę Wam zaprezentować najnowsze dziecko Cupry.. Atecę!

2018 Cupra Ateca

2018 Cupra Ateca

Może i to, co widać powyżej na pierwszy rzut definitywnie przypomina Wam Seata, aczkolwiek nowy brand powstał właśnie po to by móc realizować nieco inne pomysły. Cóż, może przy pierwszym samochodzie jeszcze nie do końca im się tu udało, ale od czegoś trzeba zacząć… idąc tropem Seata Leona, Ateca została wyposażona w 4-cylindrowy, 2-litrowy silnik EA888 o mocy 300 koni mechanicznych, która przekazywana jest na wszystkie cztery koła.

2018 Cupra Ateca

2018 Cupra Ateca

Cupra Ateca legitymuje się przyspieszeniem do setki na poziomie 5,4 sekundy. Jeśli chodzi o prędkość maksymalną – jest minimalnie wolniejsza od Leona – jej Vmax wynosi 244km/h. W nabieraniu prędkości pomaga nowa, 7-stopniowa skrzynia biegów, która zastąpiła stare, 6-biegowe Volkswagenowskie DSG. Z innych ciekawostek, samochód wyposażono w OPFS – Otto Particulate Filter System (czyli mówiąc wprost, coś na wzór DPF-a), dzięki któremu auto jest w stanie sprostać co raz bardziej wyśrubowanym normom emisji spalin.

Zarówno w środku jak i na zewnątrz nie uświadczymy już loga Seata. Zamiast tego naszym oczom będzie ukazywać się znak graficzny Cupry. Poza tą zmianą – jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny – Ateca została wizualnie usportowiona za sprawą nowych zderzaków. Całości dopełniają dwa podwójne wydechy i kilka wstawek w czarnym połysku.

Jeśli miałbym coś napisać o wnętrzu… pozostaje chyba tylko nadmienić, że jest po prostu zwyczajne. Schludne, raczej ergonomiczne i bez wodotrysków. W sumie, patrząc na konsolę środkową czy kratki nawiewów pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że jest trochę “wintydż” .

2018 Cupra Ateca - wnętrze

2018 Cupra Ateca – wnętrze

Wielu z Was pewnie zadaje sobie pytanie po cholerę nastąpił ten podział na Seata i Cuprę? Przede wszystkim to możliwość pozyskania nowych klientów. Dokładniej chodziło o to, by skłonić do zakupu ludzi, którym auta te bardzo się podobają, aczkolwiek nie kupowali ich z tego powodu, że to właśnie Seat.

Cupra Ibiza

Cupra Ibiza

Poza Atecą, w najbliższej przyszłości możemy się także najpewniej spodziewać Cupry Ibizy (zdjęcie powyżej) oraz Cupry Arona – aczkolwiek żedne z nich nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone jako modele gotowe do produkcji. Wedle zapewnień koncernu, niedługo ma także ukazać się Cupra R ST (jej przemierę przewidziano podczas Geneva Motor Show).

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe i najważniejsze informacje ze świata motoryzacji na swoją skrzynkę mailową!

Obiecujemy, że nie będziesz otrzymywać na swoją skrzynke śmieciowych informacji :)