Wygląda na to, że wersja .992 legendarnego 911 GT3 pozbawiona zostanie swojego sławnego, 6-cylindrowca. Można się także spodziewać śmierci naturalnej dla manualnej skrzyni biegów…

Porsche 911 GT3

Porsche 911 GT3

Wiele znaków na niebie i ziemi wskazuje na to, że sławny 4-litrowy, sześciocylindrowy wolnossak, który na dzień dzisiejszy jest jednym ze znaków rozpoznawczych 911-tki – odejdzie na emeryturę. Zastąpić go ma nowsza, turbodoładowana konstrukcja, która przekaże na tylne  koła moc w okolicach 560 koni mechanicznych. Cały proceder ma się odbywać za pośrednictwem 8-biegowej skrzyni automatycznej. Nigdzie nie ma mowy o manualu, co pozwala wysnuwać przypuszczenia jakoby wraz ze starszym typem silnika wymieniono także skrzynię biegów.

Porsche 911 GT3

Porsche 911 GT3

Pomimo faktu, że turbodoładowana wersja zyska na mocy ponad 60km względem obecnego wolnossaka oraz, że moment obrotowy będzie jeszcze bardziej odczuwalny – nic nie będzie w stanie zastąpić magii, której dostarczała wysoko kręcona 4-litrowa jednostka wolnossąca.

Porsche 911 GT3 ze swoim wolnossącym silnikiem na dzień dzisiejszy jest istnym białym krukiem w grupie supercarów, gdzie zdecydowana większość posiada turbodoładowane silniki. Wygląda na to, że jest to jeden z ostatnich modeli tej wymierającej rasy. Śpieszmy się kochać N/A, tak szybko odchodzi…

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe i najważniejsze informacje ze świata motoryzacji na swoją skrzynkę mailową!

Obiecujemy, że nie będziesz otrzymywać na swoją skrzynke śmieciowych informacji :)