https://carlifestyle.pl/?p=1547

Pamiętacie jak około 2 tygodnie temu świat obiegła informacja o tym, jakoby Porsche miało zamiar porzucić sześciocylindrowe, wolnossące jednostki na rzecz uturbionych silników? Szef dywizji motorsportu Porsche stanowczo zaprzeczył tym plotkom!

Porsche 911 GT3

Porsche 911 GT3

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o tym, że kolejna generacja Porsche 911 GT3 zostanie wypuszczona tylko i wyłącznie w wersji turbo z automatyczną skrzynią biegów. Na szczęście, w wywiadzie przeprowadzonym z Dr Frankiem Steffen-Walliserem – szefem dywizji motorsportu Porsche padło zdanie, że ów raport, na który powoływały się media był nieprawdziwy. Olaboga!

Porsche 911 GT3

Porsche 911 GT3

Walliser stanowczo zaprzeczył pogłoskom, że turbodoładowanie miało być jedynym rozwiązaniem. Oczywiście nikt nie wyklucza, że taka ewentualność w końcu nastąpi. Nawet jeśli tak będzie – zarząd Porsche nie chce o tym jeszcze nikomu mówić. Zaprzeczył także jakoby 911 GT3 miało dzielić podwozie z Audi R8 (o tym też było swego czasu głośno).

Chciałbym kontynuować z sześciocylindrowymi, wolnossącymi silnikami tak długo, jak to tylko możliwe – Dr Frank Steffen-Walliser

Co ważne, słowa te padły z ust zadeklarowanego fana uturbionych Porszawek. Warto dodać, że Walliser jest także osobą odpowiedzialną za prowadzenie prac związanych z Porsche GT2 oraz 918 Spyder. Rozumie on jednak wyjątkowy urok 911 GT3, zwłaszcza w wersji z manualną skrzynią biegów.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe i najważniejsze informacje ze świata motoryzacji na swoją skrzynkę mailową!

Obiecujemy, że nie będziesz otrzymywać na swoją skrzynke śmieciowych informacji :)