https://carlifestyle.pl/?p=1502

Zetki to bez dwóch zdań naprawdę mega samochody. Zarówno jeśli chodzi o stare Datsuny, poprzez Nissany 350Z, na 370Z kończąc. Bohaterem dzisiejszego posta będzie ostatni samuraj, czyli właśnie Nissan 370Z.

Mamy środek zimy. Właściciele aut z RWD zacierają ręce by wyprowadzić swoje samochody na przydomowe parkingi, czy jakiś lokalny touge i polatać bokiem. Amerykański oddział Nissana poszedł jednak nieco dalej. Postanowili przerobić Nissana na skuter śnieżny!

370Zki Roadster – bo tak nazwano projekt – wyposażony jest w parę gąsienic zamontowanych na tylnej osi oraz płozy na przodzie. By osiągnąć zamierzony efekt skutera śnieżnego, samochód dostał tzw. lift kit, za sprawą którego podniesiono go o prawie 8cm względem serii. Tylne ćwiartki delikatnie zmodyfikowano by pomieścić napęd gąsienicowy.

Nissan 370Zki Roadster

Nissan 370Zki Roadster

Nie obyło się oczywiście bez dedykowanych adapterów na przodzie i tyle, umożliwiających montaż śnieżnego setupu. Układ hamulcowy Zety został zachowany praktycznie w serii – jedynym zabiegiem wykonanym w tej kwestii było nieco inne rozłożenie przewodów hamulcowych. Całość napędza 3,7-litrowe V6 o mocy 337 koni mechanicznych, które musiało zostać zamontowane w nieco inny sposób, by umieścić pod silnikiem specjalną płytę chroniącą miskę i inne podzespoły przed uderzeniami.

Nissan 370Zki Roadster

Nissan 370Zki Roadster

Absolutną wisienką na torcie jest stylówka Zety – celowo została ona oklejona w motyw znany z “żarówkowych” kombinezonów i kurtek narciarskich. Zki można będzie zobaczyć na żywo podczas Chicago Auto Show już od 10. lutego.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe i najważniejsze informacje ze świata motoryzacji na swoją skrzynkę mailową!

Obiecujemy, że nie będziesz otrzymywać na swoją skrzynke śmieciowych informacji :)