https://carlifestyle.pl/?p=1480

Zenvo, jedyny producent hypercarów w Danii planuje powrócić do gry poprzez wprowadzenie do swojej oferty nowego modelu, który po raz pierwszy zostanie zaprezentowany podczas Geneva Motor Show.

Zenvo, duński producent hypercarów, który – stety, niestety – został zaprezentowany w Top Gear jako samochód, który dosyć szybko samoistnie staje w płomieniach, planuje wypuścić na świat zupełnie nowy model. Ponoć od daty premiery dzielą nas zaledwie miesiące. Po raz pierwszy będziemy mieli przyjemność zobaczyć go w marcu podczas motoshow w Genevie. Wedle zapewnień producenta, Zenvo tym razem “da nawet najbardziej wymagającym entuzjastom super-samochodów to, czego naprawdę chcą” .

Nowy model Zenvo

Nowy model Zenvo

Poza tą skąpą informacją, nie jest nawet znana nawet nazwa rzeczonego modelu. Jedyną rzeczą, która pochwalił się producent są 3 fotki, które zamieszczam w tym artykule. Patrząc na teasery, możemy spodziewać się bardzo dużych ilości włókna węglowego.

Nowy model Zenvo

Nowy model Zenvo

W celu lepszego promo, Zenvo jest na etapie wyłaniania najbardziej popularnych fotografów z sieci, którzy zapewnią marce duży, darmowy zasięg organiczny. Każdy z nich dostanie możliwość sfotografowania auta, po czym internauci będą mogli wybrać – według ich – najlepsze zdjęcia.

Nowy model Zenvo

Nowy model Zenvo

Poprzednie modele Zenvo, czyli TS1 i TSR używają 5.8-litrowego silnika V8, dodatkowo wspomaganego przed dwie turbosprężarki. Taki setup generuje moc rzędu 1117km, Zapewne nowy modeli również zostanie wyposażony w podobną jednostkę.

Aktualnie Zenvo produkuje 5 samochodów rocznie. Najprawdopodobniej, nowy model zostanie produkowany będzie w podobnym nakładzie.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe i najważniejsze informacje ze świata motoryzacji na swoją skrzynkę mailową!

Obiecujemy, że nie będziesz otrzymywać na swoją skrzynke śmieciowych informacji :)