https://carlifestyle.pl/?p=1747

Mercedes-Benz wypuścił na świat nowego “Mietka” C63. Z prędkością maksymalną sięgającą 180mph (290 kmh) oraz bardzo dużymi możliwościami skonfigurowania nowego pojazdu pod siebie, C63 staje się samochodem idealnym – skrojonym pod potrzeby każdego kupującego.

2018 Mercedes-Benz AMG C63 C63 S

2018 Mercedes-Benz AMG C63 C63 S

Na pierwszy rzut oka, złośliwi powiedzą, że w Mercedesie nie zmieniło się zbyt wiele – niech Was to jednak nie zmyli. Nowe C63 zostało wypuszczone w dwóch wersjach – jako normalne AMG oraz jako samochód opatrzony dodatkowym “S” w nazwie, oznaczające w skrócie typowego performance’owego flagowca.

2018 Mercedes-Benz AMG C63 C63 S

2018 Mercedes-Benz AMG C63 C63 S

Czym się różni “eSka” od zwykłego AMG? Chociażby mocą. Wersja podstawowa AMG to 475koni mechanicznych, podczas gdy “S” dysponuje mocą rzędu 510 koni mechanicznych, pochodzących z tego samego 4.0-litrowego V8 wspomaganego przez twin-turbo. Obydwa modele dysponują prędkością maksymalną na poziomie 290 km/h, co pewnie większości ludzi w zupełności wystarczy. Warto dodać, że za zróżnicowanie odczuć z jazdy będą odpowiedzialne tryby jazdy – zaczynając od specyfikacji torowej, kończąc na trybie comfort, który doceni każdy sporo podróżujący kierowca.

2018 Mercedes-Benz AMG C63 C63 S

2018 Mercedes-Benz AMG C63 C63 S

Jeśli chodzi o zmiany w wyglądzie zewnętrznym, tak jak nadmieniłem powyżej – są one bardzo subtelne i na szczęście nie sprawiły, że auto wygląda gorzej niż wersja przed liftingiem. Na pierwszy rzut oka, Merc przypomina typowe C220 – dopiero przejście na tył pojazdu sugeruje, że “coś tu jest nie tak” – C63 zdradzają 4 rury wydechowe wyłaniające się z bardziej agresywnego, tylnego dyfuzora. Zmieniono także felgi – 18tki zastąpiono 19-calowymi obręczami, których rotory zostały tak zmodyfikowane, by zapewniać jeszcze lepszy przepływ powietrza. Dzięki temu zabiegowi koła zyskały przydomek “aero wheels” . C63 posadzone zostało na feldze o 5-ramiennej konstrukcji z podwójnymi szprychami. Lakier, którym pokryto felgi nosi wdzięczną nazwę “Tantalite Grey” .

Z innych zmian – LSD uprzednio było zarezerwowane wyłącznie dla “S-ki” teraz również znalazło się w zwykłym AMG.

Jako, że to Mercedes-Benz, w dodatku w wersji AMG – lista rzeczy, które można spersonalizować jest naprawdę spora – przypomina kartę dań z dobrej knajpy. Dla przykładu, weźmy pod lupę fotele. Stołki AMG Performance ze zintegrowanymi zagłówkami posiadają większe poduszki boczne od oryginału. Naturalnie możemy je jeszcze dodatkowo doposażyć chociażby w pneumatyczne sterowanie, dodatkowe ogrzewanie oraz wentylację. W przypadku wersji cabrio, do całości można dodać także ogrzewanie odcinka szyjnego w postaci air scarfa.

2018 Mercedes-Benz AMG C63 C63 S

2018 Mercedes-Benz AMG C63 C63 S

Pokaźny, 12,3-calowy cyfrowy zestaw wskaźników jest elementem opcjonalnym, oferującym wyświetlanie w 3 stylach AMG – Classic, Sporty oraz Supersport. Wydawałoby się, że to trochę za dużo dla kompaktowego, sportowego sedana. Ale hej – wszyscy jesteśmy dużymi dziećmi i lubimy bajery. Można na nim zaprezentować podczas jazdy takie wartości jak chociażby temperatura silnika oraz oleju przekładniowego, przeciążenia (G), licznik wyścigowy. Jest także specjalny program o nazwie AMG Track Pace, w którym znajdziemy wizualizacje najpopularniejszych torów wraz z czasami poszczególnych odcinków (sekcji) oraz czasami okrążeń.

Dodajmy do tego opcjonalny head-up display, a Track Pace wyświetli nam wówczas na szybie wszystkie informacje potrzebne do robienia dobrych czasów na torze – łącznie z narożnikami, punktami hamowania itd. Cholera, wszystko super – ale to nadal ma 4 drzwi i jest małą limuzyną!

Standardowy, 7-calowy wyświetlacz dla mediów o średnim rozmiarze wydawałby się trochę mały do samochodu z wysokiej półki cenowej. Dlatego też wielu kupujących od razu zdecyduje się na dopłatę i zakup większego wyświetlacza (10,25 cala) o rozdzielczości Full HD. Większy wyświetlacz można wziąć w pakiecie razem z systemem Comand Online, jak i bez niego.

2018 Mercedes-Benz AMG C63 C63 S

2018 Mercedes-Benz AMG C63 C63 S

Do tej pory w Mercedesach można było spotykać 7-stopniową automatyczną skrzynię biegów. Zastąpiono ją nowszym modelem, dysponującym aż 9 biegami. Zastosowano tu także tzw. mokre sprzęgło dzięki czemu skrzynia charakteryzuje się szybszymi czasami reakcji oraz umożliwia robienie downshiftów kilka biegów w dół – sprawdzi się to zwłaszcza podczas upalania na torze.

C-klasa do sprzedaży ma trafić już w kwietniu. Szykujcie swoje portfele – tanio nie będzie…

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe i najważniejsze informacje ze świata motoryzacji na swoją skrzynkę mailową!

Obiecujemy, że nie będziesz otrzymywać na swoją skrzynke śmieciowych informacji :)