https://carlifestyle.pl/?p=1689

Podczas trwającego obecnie Geneva Motor Show, które znane jest z tego, że producenci aut przechwalają się swoimi najnowszymi projektami, lub też planami odnośnie najbliższej przyszłości, prezes elitarnego oddziału AMG – Tobias Moers potwierdził, że w niedalekiej przyszłości powstanie bardzo mocna, hybrydowa wersja AMG GT Four oparta o silnik V8. Ma to być bezpośredni rywal najnowszego Porsche Panamery.

Mercedes-Benz AMG GT Four

Mercedes-Benz AMG GT Four

Podczas zeszłorocznej wystawy pokazany został concept design przedstawiający 4-drzwiową wersję sportowego AMG GT, wyposażoną w podwójnie doładowane, hybrydowe V8 legitymujące się mocą 816 koni mechanicznych.

Mercedes-Benz AMG GT Four

Mercedes-Benz AMG GT Four

Wersja produkcyjna ww. modelu została pokazana w tym roku, jednak w gamie dostępnych silników zabrakło wyżej wspomnianego, ponad 800-konnego potworka. Zaprezentowano GT63 oraz 63S, a także łagodniejszą odmianę hybrydy – 53 i w chwili obecnej “to by było na tyle” . Jednak wedle zapewnień, konkurent dla Panamery Turbo S E-Hybrid jest tuż za rogiem.

To, co zostało wam zaprezentowane w zeszłym roku, wejdzie na rynek

— Tobias Moers - CEO Mercedes AMG

Po chwili, Moers dopowiedział, że na chwilę obecną nie może zapewnić, że “będą mieć ten silnik w portfolio już teraz” . Dodał, ze najprawdopodobniej chodzi o rok 2020.

Mercedes-Benz AMG GT Four

Mercedes-Benz AMG GT Four

Mocarne hybrydy na pewno są na celowniku dywizji AMG i zapewne spotkamy je w większości nowych modeli. Jak mówią przedstawiciele firmy, AMG nie wyklucza również produkcji samochodów elektrycznych. Według AMG, pierwszym krokiem są dopracowane hybrydy, ponieważ na dzień dzisiejszy stanowią one solidną bazę do budowania bardziej efektywnych (oszczędnych), a zarazem “mocnych” samochodów. Moers dodał, że firma jest ponadto otwarta na nowe pomysły i “nowe myślenie” .

Mercedes-Benz AMG GT Four

Mercedes-Benz AMG GT Four

Co ciekawe, skoro oznaczenia 63 i 63S są już zajęte, pozostaje czekać chyba na wersję oznaczoną nazwą GT73. Byłoby to pierwsze AMG okraszone numerem 73 od czasu Mercedesa R129 SL73

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe i najważniejsze informacje ze świata motoryzacji na swoją skrzynkę mailową!

Obiecujemy, że nie będziesz otrzymywać na swoją skrzynke śmieciowych informacji :)