https://carlifestyle.pl/?p=1613

Dzisiaj mam dla Was trochę renderów najnowszego dziecka ze Stajni McLarena. To, co wyróżnia ten konkretny model na tle innych to karoseria wykonana w pełni z carbonu, dodatkowo wzbogacona żółtymi wstawkami – inspirowanymi kaskiem Ayrtona Senny.

McLaren Senna full carbon theme by MSO

McLaren Senna full carbon theme by MSO

Co otrzymamy z połączenia najszybszego hypercara, jaki wyszedł spod ręki projektantów McLarena oraz fetyszu kupującego, który po prostu uwielbia lakierowane włókno węglowe? Naprawdę chore auto. McLaren Senna ubrany jest łącznie w 67 części karoserii, wykonanych w pełni z włókna węglowego, których produkcja zajęła prawie 1000 godzin!

McLaren Senna full carbon theme by MSO

McLaren Senna full carbon theme by MSO

Nietuzinkowe wykończenie samochodu wzbogacają liczne, żółte wstawki Solar Yellow, które spotkamy na większości elementów aerodynamicznych – zarówno z przodu jak i z tyłu pojazdu. Wedle uzyskanych informacji, same żółte detale “kosztowały” firmę ponad 250 godzin pracy. Całości dopełniają wściekło-zielone zaciski hamulcowe oraz delikatna zielona wstawka w środku. Wszystko po to, by nawiązać wcześniej do wspomnianych “kolorów kasku ochronnego Ayrtona Senny” . Omawiany zielony kolor nosi nazwę Laurel Green.

Skoro już jesteśmy w środku pojazdu – gdzie nie gdzie przebijają się delikatnie wspomniane wyżej kolory – zielony na drzwiach, żółty na kierownicy oraz w formie rozszyć na fotelach. Naturalnie, wszystkie elementy znajdujące się wewnątrz pojazdu wykonane zostały z wysokiej jakości włókna węglowego. Moim zdaniem – świetnie przemyślana koncepcja.

McLaren Senna full carbon theme by MSO

McLaren Senna full carbon theme by MSO

Jak zapewne większość z Was wie – wszystkie Senny zostały już wyprzedane, a prezentowany tutaj egzemplarz powstał na specjalne życzenie kupującego. Senna “Carbon Theme” to efekt pracy MSO (McLaren Special Operations).

McLaren Senna full carbon theme by MSO

McLaren Senna full carbon theme by MSO

Na temat specjalnych życzeń klientów wypowiedział się dyrektor MSO, Ansar Ali:

Klienci, który decydują się na zakup McLarena Senny w procesie określania własnych, spersonalizowanych samochodów niemal bez wyjątku zlecają doposażenie MSO, dzięki czemu zdecydowanie doceniamy naszą docelową grupę odbiorców. Z uwagi na to, że samochód wzbudził tak duże zainteresowanie od czasu jego odsłonięcia w grudniu, wiedzieliśmy, że musimy stworzyć coś wyjątkowego, aby pokazać unikalne talenty McLaren Special Operations

— Ansar Ali, dyrektor MSO

Dodał później:

Motyw związany z włóknem węglowym w przypadku McLarena Senny, który będzie pokazany podczas Geneva Motor Show to dokładnie taki projekt, w którego kierunku chcemy się rozwijać. A gdy klienci będą mieli okazję osobiście go obejrzeć, nie zdziwiłbym się gdyby nagle wzrosło zainteresowanie samochodami wykonanymi przez MSO w podobnej stylistyce jak McLaren Senna Carbon Theme.

— Ansar Ali, dyrektor MSO

Warty ponad 3,5 miliona PLN Mclaren Senna (w wersji podstawowej) to samochód, który McLaren określił jako “zalegalizowany do użytku drogowego, ale nie do końca się do tego stworzony” . Sennę w carbonie będzie można obejrzeć podczas Geneva Motor Show za tydzień.

 

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe i najważniejsze informacje ze świata motoryzacji na swoją skrzynkę mailową!

Obiecujemy, że nie będziesz otrzymywać na swoją skrzynke śmieciowych informacji :)