https://carlifestyle.pl/?p=1787

W przeciwieństwie do poprzednich conceptów modelu Vision, ten jest tzw. faktem dokonanym. Vision GT używany będzie jako “race taxi” podczas wyścigów Formuły E.

Audi Vision Gran Turismo

Audi Vision Gran Turismo

Konceptów Audi Vision było przez ostatnie 4 lata naprawdę sporo. Wirtualne konie mechaniczne nijak się przekładały na tzw. “real life” . Audi w końcu dopięło swego i to, co tutaj widzimy jest prawdziwym, jeżdżącym samochodem.

Przedstawiam Wam elektrycznego potwora z napędem na cztery koła. Nowy E-Tron będzie wykorzystywany jako “wyścigowa taksówka” na zawodach Formuły E. Vision Gran Turismo zadebiutuje podczas Rome E-Prix już w ten weekend.

Audi Vision Gran Turismo

Audi Vision Gran Turismo

Pod nadwoziem zainspirowanym przez samochód wyścigowy IMSA z końca lat 80 znajdziemy aż 3 silniki elektryczne o mocy ponad 200 kW. Dwie jednostki napędzają tylną oś, a trzeci silnik odpowiedzialny jest za napędzanie przodu. Vision legitymuje się mocą ponad 800 koni mechanicznych. Auto waży zaledwie 1450kg, a pierwszą setkę pokonuje w 2,5 sekundy. Rozkład wagi w samochodzie to absolutny ideał – 50:50.

Audi Vision Gran Turismo

Audi Vision Gran Turismo

Fajnie jest widzieć concept cary, które w końcu doczekały się kontaktu z asfaltem. Ciekawe, czy Vision trafi w niedalekim czasie do produkcji seryjnej, gdzie mógłby być skuteczną alternatywą dla takich hypercarów jak chociażby Rimac.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe i najważniejsze informacje ze świata motoryzacji na swoją skrzynkę mailową!

Obiecujemy, że nie będziesz otrzymywać na swoją skrzynke śmieciowych informacji :)