https://carlifestyle.pl/?p=2023

Nie oszukujmy się, Raceism Event 2018, mający miejsce we Wrocławiu bez wątpienia jest jedną z największych i najbardziej prestiżowych imprez w tej części Europy. Większość osób z tego naszego tuningowego światka doskonale zna tą bibę. Jednak jeśli ktoś z Was nie miał jeszcze przyjemności uczestniczyć w Raceism Event we Wrocławiu, poniżej kilka powodów, dla których warto wziąć wolny piątek, wsiadać w auto i gnać do stolicy dolnego śląska.

Raceism Event Wrocław - na zdjęciu Porsche RWB

Raceism Event Wrocław – na zdjęciu Porsche RWB

#1. In Stance we trust. Styl i poziom.

Raceism Event to stance’owy event. Co za tym idzie, stanowi świetną okazję by zobaczyć srogo porobione samochody, które dosłownie leżą na ziemi, a granica między felgą a błotnikiem niemalże nie istnieje. Jest to także najprawdopodobniej jedyna w Polsce impreza, gdzie widok kilku Porsche w legendarnych pakietach RWB, czy pokrojonych i poszerzonych Lamborghini nikogo nie powinien dziwić.

#2. W tym przypadku dużo oznacza dobrze.

Często jest tak, że w przypadku zlotów samochodowych, ilość nie idzie w parze z jakością. Tutaj jest wręcz przeciwnie. Organizatorzy w tym roku przewidują, że w koronie stadionu pojawi się około 800 samochodów, gdzie każdy z nich przejdzie naprawdę srogą selekcję. Chcesz się zgłosić jako uczestnik, ale masz auto na słabym kole? Twoje auto to przysłowiowa koza? Lakier niedomaga? Wybacz, nie wjedziesz. Możesz za to nabyć 3-dniowy bilet na event by zobaczyć w czym się trzeba podciągnąć, by móc wjechać na stadion za rok.

#3. Drifting. Popatrz i polataj bokiem w najlepszym stylu.

Jedną z integralnych części imprezy jest latanie bokiem, czyli pokaz driftu na specjalnie przygotowanym do tego torze. Ok, drift. Co w tym tak wyjątkowego? Głównym wyróżnikiem Driftu, którego doświadczysz na Raceism’ie jest fakt, że tutaj bokiem latają samochody nie odbiegające w żaden sposób jakością wykonania od aut wystawianych w koronie stadionu.

Kozackie felgi, grube body kity, przepiękne lakiery, kapitalne oklejki. Mówiąc wprost – show cary. Z tą drobną różnicą, że każdy z nich ma po kilkaset koni, by miotało nim jak szatanem. Samo patrzenie to nie wszystko – możesz także zasiąść na miejscu pasażera i poczuć tą adrenalinę na własnej skórze.

Next Level Stance Drifting

Next Level Stance Drifting

#4. Ludzie i klimat.

Raceism Event we Wrocławiu to także świetna okazja by poznać ludzi z całej Europy. Impreza sukcesywnie co raz bardziej zaczyna przypominać legendarny XS Carnight. Z tą różnicą, że we Wrocławiu bawimy się aż 3 dni! Uczestnicy przyjeżdżają prawie z 20 państw. Spotkasz między innymi samochody z Polski, UK, Rosji, Niemiec, Czech, Słowacji, Finlandii czy Danii.

Lamborghini by Lexy Roxx

Lamborghini by Lexy Roxx

Jeśli chcesz poznać legendy polskiego oraz europejskiego tuningu to również nie ma ku temu lepszej okazji. Podczas tej zacnej biby zbijesz dziesiątki piątek z ludźmi, którzy mają benzynę we krwi. Zwieńczeniem całej imprezy będzie wyłonienie topowych samochodów przez gro sędziów. Sędziować będą osoby nie tylko ze “starego kontynentu” , ale także z USA czy Azji!

SR66 Design BMW F32 "Carbonerre Project"

SR66 Design BMW F32 “Carbonerre Project”

Podczas całej imprezy prócz pokazów bboyingu, czy graffiti jamów uświadczymy także świetnych setów muzycznych granych na żywo przez DJa, a wisienką na torcie będą liczne panele dyskusyjne.

#5 Before & After

Po każdym skończonym dniu na stadionie zapewne złapiesz się z którąś z ekip by przechylić przysłowiową flaszkę. Oficjalny after odbędzie się natomiast w jednym z najbardziej znanych i ekskluzywnych klubów w mieście – Grey Music Club, mieszczący się przy wrocławskim rynku.

Grey Music Club Wrocław

Grey Music Club Wrocław

W kwestii kilku powodów to chyba tyle. Poniżej jeszcze garść informacji dla tych, którzy lecą na Raceism po raz pierwszy.

Zabookujcie sobie nocleg

Serio, nie bagatelizujcie tematu – zapewniam, że podczas #rcsm obłożenie we Wrocławiu jest gigantyczne. Lepiej już teraz zadbać o nocleg, ponieważ potem będzie ciężko.

Kupcie bilety przez internet

by uniknąć gigantycznych kolejek, zakupcie bilety przez internet. Zakupów możecie dokonać na stronie: bilety na raceism event 2018 we Wrocławiu.

Zapoznajcie się z harmonogramem

PIĄTEK / FRIDAY 29.06.2018

 • 11:00 OTWARCIE BRAM
 • 12:00 PRZYWITANIE DNIA PIERWSZEGO
 • 13:00 – 15:00 DRIFTING
 • 13:00 START GRAFFITI
 • 16:00 START BBOYING
 • 15:00 – 20:00 DRIFT TAXI
 • 20:00 KONIEC DNIA PIERWSZEGO

SOBOTA / SATURDAY 30.06.2018:

 • 11:00 OTWARCIE BRAM
 • 12:00 PRZYWITANIE DNIA DRUGIEGO
 • 13:00 – 15:00 DRIFTING
 • 15:00 FUTURE OF STANCE – PANEL DYSKUSYJNY
 • 16:00 – 20:00 DRIFT TAXI
 • 18:00 TOP16 AWARDS
 • 19:00 KONCERT BIAŁAS & LANEK – SB MAFFIJA
 • 21:00 KONIEC DNIA DRUGIEGO
 • 23:00 AFTERPARTY W KLUB “GREY”; UL. ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA 8

NIEDZIELA / SUNDAY 01.07.2018:

 • 11:00 OTWARCIE BRAM
 • 11:00-12:00 DRIFTING
 • 12:00 TOP 8 AWARD
 • 13:00-17:00 DRIFTING
 • 17:00 POŻEGNANIE / FAREWELL

Do zobaczenia na evencie!

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe i najważniejsze informacje ze świata motoryzacji na swoją skrzynkę mailową!

Obiecujemy, że nie będziesz otrzymywać na swoją skrzynke śmieciowych informacji :)