https://carlifestyle.pl/?p=2097

Dzień przed oficjalnym odsłonięciem nowej Audi Q3, do sieci wyciekły zdjęcia zdradzające jak będzie wyglądać nowy SUV. Patrząc na fotografie można jednoznacznie stwierdzić, że przejście samochodu na platformę MQB okazało się opłacalnym krokiem.

2019 Audi Q3

2019 Audi Q3

Nowy SUV wygląda na bardziej ekskluzywny, zaawansowany technologicznie, a jednocześnie bije od niego świeżością. Jest to auto o rasowym wyglądzie, z usportowionym zacięciem. Patrząc na Q3, na pewno nie możemy mówić tutaj o jakimś nudnym samochodzie służbowym.

2019 Audi Q3

2019 Audi Q3

Z przodu, Audi Q3 nawiązuje nieco do Q8 za sprawą szeroko rozstawionych reflektorów oraz sposobie umiejscowienia grilla. W Q3 znajdziemy także kilka nawiązań do jednego z nadchodzących flagowców – Audi E-trona. Kształty oparte o bryłę oktagonu znajdziemy także w środku samochodu – zarówno na desce rozdzielczej jak i kierownicy.

2019 Audi Q3

2019 Audi Q3

Skoro już jesteśmy przy interiorze, wnętrze pojazdu jest bardzo “zorientowane na kierowcę” . Świadczyć o tym może chociażby wyższy, bardziej uniesiony wirtualny kokpit. Dla porównania, w niby-bliźniaczym VW Tiguanie wygląda to o wiele bardziej nudno.

2019 Audi Q3

2019 Audi Q3

W kwestii układów napędowych, znajdziemy tutaj takie same rozwiązanie jak w innych samochodach tego typu z grupy VAG. Mowa tutaj o 1,5-litrowej, turbodoładowanej jednostce generującej 150 koni mechanicznych oraz o 2-litrowej jednostce o mocy oscylującej w granicach 200 koni mechanicznych. Większość klientów skłaniać się będzie ku 7-biegowej, dwu-sprzęgłowej skrzyni automatycznej, która najprawdopodobniej będzie standardem w jednostkach o wyższej mocy.

2019 Audi Q3

2019 Audi Q3

2019 Audi Q3

2019 Audi Q3

Samochód oczywiście zostanie wyposażony w najróżniejsze systemy bezpieczeństwa, pokroju systemu hamowania awaryjnego. Znając jednak Audi, większość będzie dostępna w tzw. opcji dodatkowej – wszakże są fanami tzw. opcjonalnych pakietów doposażenia.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe i najważniejsze informacje ze świata motoryzacji na swoją skrzynkę mailową!

Obiecujemy, że nie będziesz otrzymywać na swoją skrzynke śmieciowych informacji :)