https://carlifestyle.pl/?p=2114

W wywiadzie, którego udzielił Lewis Hamilton – czterokrotny mistrz świata Formuły 1 – zdradził, że jego Pagani Zonda 760 LH jest najgorzej prowadzącym się samochodem, jaki posiada. A umówmy się, Hamilton wie na temat szybkich samochodów “to i owo” .

Pagani Zonda 760 LH Lewisa Hamiltona

Pagani Zonda 760 LH Lewisa Hamiltona

Podczas wywiadu dla Sunday Times, gdzie poruszono temat jego sporej kolekcji supercarów, zwycięzca z Hockenheim nie wypowiedział się na temat swojego one-offa z silnikiem Mercedesa zbyt przychylnie:

Zonda jest okropna do prowadzenia! Jest to najlepiej brzmiący samochód, który posiadam, jednak jeśli chodzi o prowadzenie – jest najgorsza. – Lewis Hamilton

Love conquers all. Giving all the glory to God🙏🏾

A post shared by Lewis Hamilton (@lewishamilton) on

Cóż, takie stwierdzenie można uznać za “bardzo dobitne” . Umówmy się, że gość raczej wie o czym mówi. W swojej kolekcji (rozdysponowanej pomiędzy domy w Monaco i Los Angeles) posiada aż 15 samochodów, z czego ponad połowa ma dopisek “Special” lub “Limited” . Do owej kolekcji można zaliczyć chociażby Ferrari 599 SA Aperta, białe LaFerrari Aperta, a także czerwone LaFerrari.

Skoro jesteśmy przy LaFerrari Aperta, mamy dla Was ciekawostkę. Ostatnio zostało ono odholowane spod restauracji w Malibu. Pojawiły się spekulacje jakoby zostało zabrane z powodu nieopłaconego miejsca parkingowego.

LaFerrari Aperta Lewisa Hamiltona zabierana przez lawetę

LaFerrari Aperta Lewisa Hamiltona zabierana przez lawetę

Prawda jest jednak dużo bardziej ekstrawagancka. Otóż Lewis Hamilton bardzo szanuje swoje samochody, a w edycjach limitowanych troszczy się o jak najmniejszy przebieg. Dlatego też jeśli dojedzie do postawionego sobie celu, woła wtenczas zaprzyjaźnionego laweciarza, który odstawia samochód z powrotem do domu.

Hamilton znany jest także z zamiłowania do amerykańskiej motoryzacji – posiada dwie sztuki Shelby Cobra 427s. Jego marzenia kończą się jednak na Ferrari 250GT California Spyder:

Ferrari 250 GT

Ferrari 250 GT

To wymarzony samochód, dokładnie takie jak to z filmu Wolny dzień pana Ferrisa Buellera [Ferris Bueller’s Day Off – ang.]. Gdy przejdę na emeryturę, to właśnie takim chcę jeździć. – Lewis Hamilton

Cóż, nam pozostaje marzyć, a Hamiltonowi życzymy szybkiego przejścia na emeryturę i fajnego 250GT.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe i najważniejsze informacje ze świata motoryzacji na swoją skrzynkę mailową!

Obiecujemy, że nie będziesz otrzymywać na swoją skrzynke śmieciowych informacji :)