https://carlifestyle.pl/?p=2544

W Stanach Zjednoczonych rywalizacja pomiędzy zwolennikami Fordów i Chevroletów jest zacięta. Dlatego też nie powinno nikogo dziwić, że gdy Hennessey wypuścił 6-kołowego Velociraptora zbudowanego na bazie Forda F-150, chwilę po tym fakcie zdecydowali się uderzyć w zwolenników Chevy, budując dla nich podobnego potwora na bazie Chevroleta Silverado.

Hennessey Goliath 6x6

Hennessey Goliath 6×6

Nazwano go Hennessey Goliath 6×6. Pomimo bardzo dużych rozmiarów oraz wagi, Goliath do setki rozpędza się w niespełna 4,5 sekundy!

Hennessey Goliath 6x6

Hennessey Goliath 6×6

Poza dodatkową osią, samochód naturalnie uległ wydłużeniu. Zmodyfikowano w nim także jednostkę napędową. Pod maską znajdziemy 6,2-litrowe V8, w którym zastosowano terapię “HPE700” , opierającą się się na 2,9-litrowej turbosprężarce, dzięki której generowana jest moc ponad 700koni mechanicznych oraz ponad 915nm. Całość będzie także brzmieć co najmniej wściekle za sprawą nowego wydechu wykonanego z nierdzewki.

Hennessey Goliath 6x6

Hennessey Goliath 6×6

Goliatha podniesiono także o ponad 8 cali względem oryginalnego Silverado oraz wsadzono 20-calowe felgi zaprojektowane przez Hennessey, które obuto w 37-calowe offroadowe opony BF Goodrich. Dodano także nowy rollbar oraz światła LED.

Dla przypomnienia, tak wygląda “Fordowski odpowiednik by Hennessey”:

Hennessey Velociraptor 6x6

Hennessey Velociraptor 6×6

Cena Goliatha to “jedyne” 375000 USD, co w złotówkach jest kwotą rzędu 1 369.000 PLN. Goliath jest zdecydowanie droższy od Velociraptora zbudowanego na bazie F-150. Będzie także wypuszczony w o wiele niższym nakładzie na drogi wyjadą tylko 24 sztuki tego sześciokołowca.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe i najważniejsze informacje ze świata motoryzacji na swoją skrzynkę mailową!

Obiecujemy, że nie będziesz otrzymywać na swoją skrzynke śmieciowych informacji :)