https://carlifestyle.pl/?p=2473

Rzeczone 300 mil na godzinę (482km/h) ma być jedynie punktem odniesienia dla Hennessey Venom F5. John Hennessey zamierza bowiem pojechać grubo ponad zadaną prędkość.

Hennessey Venom F5

Hennessey Venom F5

Wygląda na to, że nadchodzi czas wyścigu zbrojeń i przysłowiowej wojny jeśli chodzi o najwyższą prędkość maksymalną. W listopadzie zeszłego roku Koenigsegg zawstydził resztę świata, wysyłając Agerę RS na zamkniętą drogę w Nevadzie, gdzie pojechała on z niewiarygodną prędkością 284 mil na godzinę (457km/h)!

Hennessey Venom F5

Hennessey Venom F5

W drugim obozie mamy Tuatarę od SSC (supercar od Shelby SuperCars – 1774 KM przy 8800 obr./min), która ma zostać jeszcze nieco przyspieszona. No i teraz do stawki dołącza rzeczony Hennessey Venom F5.

Hennessey Venom F5

Hennessey Venom F5

John Hennessey z dużą pewnością siebie podchodzi do tematu Vmax’a, mówiąc, że 300mph będzie “rodzajem linii bazowej” , która ma robić za punkt wyjścia. Istnieją jednak dwie dosyć spore przeszkody, które mogą skutecznie uniemożliwiać osiągnięcie tak astronomicznych prędkości. Pierwszą z tych rzeczy są opony zdolne znieść takie przyspieszenia. Drugim czynnikiem jest natomiast miejsce, w którym będzie można spokojnie rozpędzić się, a po wszystkim bezpiecznie wyhamować.

Poprzednik Venoma F5 – Venom GT wykonał sprint do prędkości 270pmh na pasie do lądowania w Centrum Kosmicznym Im. Kennedy’ego na Florydzie, aczkolwiek tym razem skok na rekord ma się odbyć w Teksasie. Władze Stanu oczywiście wyraziły głębokie zainteresowanie tematem i są chętne wesprzeć Hennessey’ego.

Szacuje się, że modele produkcyjne (których powstanie tylko 24 sztuk!) dysponować będą mocą rzędu 1600km, która zostanie wydobyta z 7,4-litrowego, podwójnie doładowanego V8.

7,6 L TT V8 - Hennessey Venom F5

7,6 L TT V8 – Hennessey Venom F5

7,6 L TT V8 - Hennessey Venom F5

7,6 L TT V8 – Hennessey Venom F5

Samochód próbujący pobić rekord prędkości będzie najprawdopodobniej dysponować mocą grubo ponad 2000km. O tym przekonamy się jednak dopiero w przyszłym roku.

 

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe i najważniejsze informacje ze świata motoryzacji na swoją skrzynkę mailową!

Obiecujemy, że nie będziesz otrzymywać na swoją skrzynke śmieciowych informacji :)