https://carlifestyle.pl/?p=2595

Konstruktorzy Ares Design postanowili zbudować inspirowane latami 80, czteroosobowe “Retro Ferrari” . Zapewne kojarzycie firmę – to ci sami goście, którzy w hołdzie dla De Tomaso Pantery zbudowali Pantherę. Dzisiaj opisywany samochód to czteroosobowe Ferrari zainspirowane modelem 412, zbudowane w oparciu o GTC4Lusso.

4-drzwiowe Ferrari w stylu retro od Ares Design

4-drzwiowe Ferrari w stylu retro od Ares Design

Firma ujawniła dwudrzwiowy, czteromiejscowy samochód Super-GT, oparty na GTC4Lusso. Zainspirowany modelem 412, który sam kontynuował linie legendarnych modeli 365 i 400. Samochód Aresa nazywany jest “Project Pony” i wyraźnie nawiązuje do stylistyki samochodów z lat 80-tych. Tak, ma wysuwane reflektory.

Pomimo inspiracji 412, użyto tutaj zupełnie innego silnika. Podczas gdy stare 412 używało 4,9-litrowego silnika V12 Colombo, w Pony znajdziemy niezmieniony układ przeniesienia napędu spięty z 6,3-litrowym wolnossącym V12, odznaczający się mocą ponad 680 koni mechanicznych. Osiągi auta to 3,4 sekundy do setki oraz prędkość maksymalna na poziomie 335 km/h.

4-drzwiowe Ferrari w stylu retro od Ares Design

4-drzwiowe Ferrari w stylu retro od Ares Design

Ares lubi stosować lżejsze materiały niż u protoplastów, dlatego też wszystkie usunięte i wymienione części zastąpiono panelami z włókna węglowego.

Przebudowa shooting brake’a z powrotem na tradycyjny trój-skrzydłowy kształt sprawia, że projekt Aresa jest na dzień dzisiejszy tworem bardzo charakterystycznym. Połączenie efektów ich pracy ze stylem inspirowanym Ferrari jest prawdziwą ucztą dla oka.

4-drzwiowe Ferrari w stylu retro od Ares Design

4-drzwiowe Ferrari w stylu retro od Ares Design

Wnętrze pojazdu to już własna interpretacja inżynierów Aresa. Gustownie wymieszano tutaj brązową i czarną skórę, przeszywając je białą nicią. Kontrastowy szew wygląda w tym wypadku obłędnie i idealnie uzupełnia się z przeprojektowaną deską rozdzielczą. Tylne siedzenia to głębokie kubły o sportowym zacięciu.

Kwota początkowa, którą trzeba będzie położyć na stole by w ogóle zacząć rozmawiać o tym aucie to 650 000 EUR, czyli około 2,8 miliona złotych. W formie ciekawostki – kwota ta stanowi około dwukrotność ceny standardowego GTC4Lusso.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe i najważniejsze informacje ze świata motoryzacji na swoją skrzynkę mailową!

Obiecujemy, że nie będziesz otrzymywać na swoją skrzynke śmieciowych informacji :)