https://carlifestyle.pl/?p=2610

Przedstawiam Wam Hoonitrucka! Ta 900-konna maszynka do niszczenia ogumienia w ekspresowym tempie bazuje na Fordzie F-150 i będzie główną gwiazdą kolejnej odsłony Gymkhany.

Hoonitruck na bazie Forda F-150

Hoonitruck na bazie Forda F-150

Internet szybko się nudzi. Do Gymkhany wszyscy zdążyli już przywyknąć, dlatego by utrzymać zainteresowanie, Kenny wraz z zespołem Monstera i DC co chwila próbują podnosić poprzeczkę. Stąd też zmiany w kwestii lokalizacji, ilości pirotechniki, czy nowe samochody. Najbardziej absurdalnym do tej pory był Hoonicorn zbudowany na bazie Forda Mustanga.

Jednak nawet ten 1400-konny potwór nie jest wystarczający do nowej odsłony Gymkhany. Dołącza więc do niego Hoonitruck zbudowany na bazie Forda F-150 z 1977r. Auto zbudowano w hołdzie dla zmarłego ojca Kena, który jeździł właśnie F-150 tej samej generacji. Oczywiście tak jak i w przypadku Hoonicorna, z bazowego auta nie zostało zbyt wiele.

Zbudowanego przez Detroit Speed Forda posadzono na 20-calowych, szerokich felgach. Pod maską 150tki zawitał 3,5-litrowy, podwójnie doładowany silnik V6, który ściągnięto z programu rozwoju Forda GT GTE. Tak, w samochodzie znalazł się silnik wyścigowy, który został jeszcze odpowiednio zmodyfikowany by produkować ponad 900 koni mechanicznych oraz 950nm momentu obrotowego.

Hoonitruck na bazie Forda F-150

Hoonitruck na bazie Forda F-150

Nie było nam jeszcze dane usłyszeć jak chodzi to cacko, ale jeśli wierzyć zapewnieniom Blocka – “drze się jak wkurzony samochód rallycrossowy z głębszym dźwiękiem” . Cóż… pozostaje nam czekać i ocenić wraz z nadejściem nowej Gymkhany – ta zaś planowana jest na 28 października 2018.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe i najważniejsze informacje ze świata motoryzacji na swoją skrzynkę mailową!

Obiecujemy, że nie będziesz otrzymywać na swoją skrzynke śmieciowych informacji :)