https://carlifestyle.pl/?p=2584

Iran wypuścił swój pierwszy supercar. Brzmi mega! Ale chwila… nie jest to w pełni autorski projekt, tylko replika włoskiego byka z Sant’Agaty. Reverse-engineering wspiął sie właśnie na kolejny, wyższy poziom absurdu.

Irańskie Lamborghini Murcielago

Irańskie Lamborghini Murcielago

Irańska firma, próbując uruchomić irański system samochodowy postanowiła zbudować idealną kopię tego legendarnego supercara. Produkcja samochodu wyglądała zaskakująco “Januszowo” . Po prostu rozebrano do ostatniej śrubki oryginalne Lambo i skopiowano. Element po elemencie. Przy budowie auta używano głównie włókna węglowego oraz plastiku tam, gdzie było to możliwe.

Co ciekawe – części zamienne można oczywiście kupować w ASO Lamborghini – będą pasować wymiennie z repliką (sic!). To, co odróżnia “Irańskie Lambo” od oryginału to przede wszystkim brak znaczków oraz silnik. Tutaj zamiast mocarnego V12 użyto… V6 o pojemności 3,6 litra z Hyundaia. Kierowano się wszakże możliwością taniego serwisu samochodu na terenie Iranu. Cóż… function > form.

Oczywiście przewidziano możliwość montażu V8 czy też nawet oryginalnego V12.

View this post on Instagram

رونمایی ۱۷ مهرماه ۹۷ لاله پارک تبریز خسته نباشید به همه بچه های تیم 💛 Photo: @aydin_siami #masoudmoradi #lamborghinitabriz #iranianlamborghini #murcielagotabriz #لامبورگینی #مورسیه_لاگو #مورسیه_لاگو_تبریز #لامبورگینی_ایران #خودروری_دست_ساز #لامبورگینی_دست_ساز #لامبورگینی_تبریز #مسعود_مرادی

A post shared by های کپی لامبورگینی مورسیه لاگو (@iranian_lamborghini) on

Autem jest trochę strach jeździć. Głównie z tego powodu, że zespół projektowy nigdy nie testował auta go drodze. Bo po co?! Wyszli z założenia, że skoro skopiowali 1:1 Lamborghini, to tamtejszy zespół specjalistów już wszystko dogłębnie sprawdził.

View this post on Instagram

علت اینکه قبل از ارائه تصاویر کلی به دتایل ها پرداختیم این هست که دوستان به کیفیت کار بیشتر پی ببرند💛 Photo: @aydin_siami #masoudmoradi #lamborghinitabriz #iranianlamborghini #murcielagotabriz #لامبورگینی #مورسیه_لاگو #مورسیه_لاگو_تبریز #لامبورگینی_ایران #خودروری_دست_ساز #لامبورگینی_دست_ساز #لامبورگینی_تبریز #مسعود_مرادی

A post shared by های کپی لامبورگینی مورسیه لاگو (@iranian_lamborghini) on

Na razie nie jest znana cena tego prawie-Lambo. Jeśli znajdą się chętni, samochód będzie produkowany w ilościach 50-100szt rocznie.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe i najważniejsze informacje ze świata motoryzacji na swoją skrzynkę mailową!

Obiecujemy, że nie będziesz otrzymywać na swoją skrzynke śmieciowych informacji :)