https://carlifestyle.pl/?p=2578

Dzisiaj przedstawiam Wam niestandardowe jak na naszą stronę auto – wszakże jest to nowy Jeep Wrangler zbudowany w kolaboracji Chelsea Truck Company oraz Kahn Design. Z wyglądu, samochodowi daleko jest do tuningowej karykatury, co mi się osobiście bardzo podoba.

Jeep Wrangler by Kahn

Jeep Wrangler by Kahn

Kahn podczas budowy tego samochodu wykazał mniejszy poziom powściągliwości niż chociażby przy projekcie wątpliwej London Taxi (zdjęcie poniżej). 4×4 wyszło im o wiele, wiele lepiej. Ciekawostką może być dla Was pełna nazwa pojazdu – weźcie głęboki wdech. Brzmi ona: Jeep Wrangler Chelsea Truck Company Night Eagle Black Hawk Edition.

Wróćmy jednak do samochodu. Z zewnątrz spotkamy się ze sporą dawką surowizny, będącej dopełnieniem klasycznego wyglądu Jeepa. Na pewno wszyscy zwrócą uwagę na wentylowaną maskę, poszerzone błotniki nowe zderzaki oraz atrapę chłodnicy z czterema dziurami. Całości dopełniają światła wykonane w technologii LED oraz dołożone światła do jazdy dziennej.

Stając za samochodem nie da się nie zauważyć czterech 100mm końcówek wydechów oraz charakterystycznej osłony na koło zapasowe. Auto posadzone jest na 17-calowych felgach  nawiązujących modelem do Jeepa z 1941. Obuto je w opony Cooper Discoverer all-terrain o profilu 285/70/R17.

Jeep Wrangler by Kahn

Jeep Wrangler by Kahn

W środku natomiast idzie uświadczyć w miarę luksusowego wyglądu nijak nawiązującego do “auta, którym pośmigamy po lesie” . Jednak nie ma tutaj wodotrysków. Jest po prostu schludnie. Czarne, ładnie wykończone,  skórzane fotele z rozszyciami. Niektóre elementy doczekały się tapicerowania w charakterystyczną strukturę plastra miodu.

Jeep Wrangler by Kahn

Jeep Wrangler by Kahn

Jak to we Wranglerach już bywa, tak i tutaj mamy zdejmowalne panele dachowe, dzięki czemu w słoneczne dni możemy cieszyć się dawką świeżego powietrza.

Jeep Wrangler by Kahn

Jeep Wrangler by Kahn

Auto pomalowane zostało w kolor Volcanic Bronze, który wedle zapewnień tunerów będzie się kapitalnie prezentować w pełnym słońcu.

Nie wspomnieliśmy na początku wpisu o jednostce napędowej, ponieważ nie ma tu za bardzo o czym gadać. Niespełna 190-konny silnik o pojemności 2,8 litra charakteryzujący się sprintem do setki w 9,7s. Prędkość maksymalna Jeepa wynosi 160km/h.

Niewątpliwie, jest to ciekawy samochód i na pewno znajdzie sobie grono odbiorców. Niestety, nie dokopaliśmy się do ceny samochodu.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe i najważniejsze informacje ze świata motoryzacji na swoją skrzynkę mailową!

Obiecujemy, że nie będziesz otrzymywać na swoją skrzynke śmieciowych informacji :)