carlifestyle.pl – jak sama nazwa skazuje – jest poświęcony samochodom oraz stylowi życia kręcącemu się wokół czterech kółek. Nie zawsze musi dotyczyć jednak sportowych fur, stensów, miliona koni mechanicznych. Idealnym tego przykładem będzie zaprezentowany tu dzisiaj Krakoski Hultaj, którego właścicielem jest Paweł. Let’s begin!

Krakoski Hultaj

Krakoski Hultaj

Witaj Pawle ! Na wstępie kilka słów o całej ekipie Krakoskiego Hultaja, jeśli dobrze liczę to jest was…troje 😉

Tak śmiało można powiedzieć że jest to biznes rodzinny. Czyli Basia – z pochodzenia Kielczanka jako “Pani od PIJaru” i ja Krakus, czyli Hultaj. Towarzyszy nam nasza mała czarna kundelka – Chilli.

Krakoski Hultaj

Krakoski Hultaj

Czym jest Krakoski Hultaj ?

Krakoski Hultaj to mobilny bar piwny do wynajęcia. Zrobiony na bazie Peugota J7 z 1969roku. Nie ograniczamy się tylko do tego alkoholu. Jeśli będzie taka potrzeba to możemy serwować absolutnie każdy rodzaj trunków. Dodatkowo będą przegryzki do alkoholu, czy strefa relaksu.

Krakoski Hultaj jeszcze jako baza

Krakoski Hultaj jeszcze jako baza

Skąd wzięła się nazwa i czy aby na pewno jest ona poprawna?

Pewnie wiele osób sądzi, że w nazwie jest błąd bo powinno być “Krakowski” ale właśnie, że nie! Z racji tego, że jestem Krakusem, a w Krakowie często “zjada się W” i dla podkreślenia naszego miejsca na ziemi padło na KRAKOSKI. A HULTAJ….. no cóż sami sobie odpowiedzcie.

Krakoski Hultaj

Krakoski Hultaj

Skąd pomysł na biznes ?

Pomysłu na biznes szukałem od 3 lat do czego namawiała mnie właśnie Basia. Było kilka pomysłów w których zawsze było jakieś ALE. Na pomysł wpadła Basia, a związane to było bezdyskusyjnie z tym, że sami poszukiwaliśmy atrakcji na ślub. Więc jak mi go przedstawiła od razu powiedziałem TAK. Naszym pomysłem jest obsługiwanie wesel czy wszelkiego rodzaju imprez, eventów, festiwali.

Co zostało zrobione i ile czasu to zajęło?

Na wstępie chciałbym powiedzieć, że nikt obcy nic nie zrobił w samochodzie , wszystko zostało zrobione własnoręcznie i z ogromną pomocą rodziny. Auto kupiliśmy z wiedzą, że silnik odpala. Hamulce i skrzynia były tylko zapewnieniami sprzedającego. Dużo by pisać co zostało zrobione, ale w skrócie to :

  • Kompletna zabudowa wnętrza
  • Wykończenie i modernizacja przedziału pasażerskiego – zrobienie tapicerki czy wykładziny
  • Oryginalne fotele zostały zastąpione przez fotele z Bmw serii 6 e24 – co po pierwszej trasie 200km okazało się genialnym pomysłem
  • Kompleksowy przegląd i praca mechaniczna
  • Prace blacharskie ograniczyły się do załatania dwóch może trzech dziurek o średnicy 2cm, pomalowanie samochodu w kolor matowy grafitowy + kontrastowa miedź
  • Przystosowanie auta do przeznaczenia – wycięcie okna

Ile to zajęło? Ciężkie pytanie, ponieważ robiliśmy auto weekendami – czyli w każdy piątek po pracy jechaliśmy do Kielc i tam właśnie nad nim pracowaliśmy. Jeżeli zliczyć same pracujące weekendy to łącznie wychodzi ok 1,5- 2 miesięcy a z racji trybu pracy zajęło to ok 4-5 miesięcy.

Krakoski Hultaj - z Chilli na pokładzie

Krakoski Hultaj – z Chilli na pokładzie

Wiem, że to nie jedyny twój ciekawy samochód, opowiedz w kilku zdania o BMW

Tak, posiadam jeszcze e30stkę. Kupiłem ją jakieś 7-8 lat temu jako totalna ruina za całe 600zł (właściwie to karoseria z zawieszeniem). Potem wpakowałem worek pieniędzy, kupę czasu i pracy w obecny efekt. Fabrykę opuściła jako 316i. ja przemieniłem ją wizualnie jak i mechanicznie w 318is + gwint + felgi 17′ Rial F1 2tlg .Dla zainteresowanych – sprawdźcie fanpage BMW.

Drugi projekt Pawła - BMW E30

Drugi projekt Pawła – BMW E30

Gdzie będziemy mogli w przyszłym roku spotkać Hultaja?

Na razie mogę powiedzieć to co będzie już zaraz, czyli w listopadzie. Będzie można nas spotkać na targach HoReCa w Krakowie w dniach 7-9 listopada , 18 listopada na targach ślubnych “Silesia Wedding Day” w Katowicach i 25 listopada na kolejnych alternatywnych targach ślubnych “Happy Together” w Krakowie.

Krakoski Hultaj

Krakoski Hultaj

Komu chciałbyś podziękować, kogo zareklamować, kto Ci pomógł w pracach?

Największe podziękowania nalezą się Basi za pomysł i za duża dozę cierpliwości do mnie i za ciężka pracę. Całej ekipie Majsterni u Gala – właśnie tam powstawał projekt. Całej rodzinie która pomagała i wspiera nas w tej szalonej wizji. Kluza za oprawę graficzną i wspólna praca z Basią nad logo które jest genialne !! Chłopakom z Wrap Collabo za oklejenie samochodu!

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe i najważniejsze informacje ze świata motoryzacji na swoją skrzynkę mailową!

Obiecujemy, że nie będziesz otrzymywać na swoją skrzynke śmieciowych informacji :)