https://carlifestyle.pl/?p=2700

Z faktami się nie dyskutuje – to, że Aston Martin odniósł ogromny, globalny sukces jest pewne. Odrodzony DBS zyskał uznanie krytyków, wychodząc tym samym naprzeciw konkurencji, jaką stanowi dla niego chociażby Ferrari. By w jakikolwiek sposób skonsumować bycie w świetle jupiterów, Aston Martin postanowił wypuścić limitowaną edycję DBS’a. Akurat w tym roku nadarzyła się ku temu wyśmienita okazja – 60. rocznica zwycięstwa Aston Martina w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Aston Martin DBS 59
Aston Martin DBS 59

Na zlecenie Aston Martin Cambridge, powstanie limitowana edycja pod nazwą “DBS 59” składająca się z 24 sztuk. Nad całością projektu czuwa elitarny oddział “Q” by Aston Martin.

Aston Martin DBS 59
Aston Martin DBS 59

Jak zapewne się domyślacie, DBS’y 59 stylizowane będą na bolidy z 1959 roku. Pierwszą rzeczą, która niewątpliwie rzuca się w oczy jest kolor nadwozia – producent postanowił odtworzyć legendarny kolor, jakim jest Aston Martin Racing Green. Stylowa zieleń idealnie współgra z elementami z włókna węglowego oraz zewnętrznymi dekorami, które na potrzeby stylizacji zyskały brązowy kolor.

Aston Martin DBS 59
Aston Martin DBS 59

Szyku dodaje także customowy grill oraz znaczek znajdujące się na masce. Na tą okazję zmieniono także kolor zacisków. Całości dopełniają piękne, kute felgi z ramionami typo Y-spoke.

Aston Martin DBS 59
Aston Martin DBS 59

Smaczki broń boże nie kończą się tylko na kolorze, czy kole! Kolejne indywidualne dodatki znajdziemy między innymi na błotnikach (numerowane, okrągłe malowanie rodem z Le Mans).

Aston Martin DBS 59
Aston Martin DBS 59

W środku stylówka również mocno nawiązuje do protoplasty sprzed sześciu dekad. Dominuje kolor Obsidian Black oraz skóra w kolorze Chest Nut (kasztanowa).

Aston Martin DBS 59
Aston Martin DBS 59 – klasyczny wzór tapicerki z 1959r.

Zespół Q wkręcił się na tyle mocno w stylizację, że przeanalizował oryginalny splot tapicerki, który ponad 60 lat temu zastosowano na siedziskach DBR1 i wiernie odtworzył w kabinie DBS’a, umieszczając go na plecach foteli oraz boczkach.

Aston Martin DBS 59
Aston Martin DBS 59 – plecy foteli

By zachować spójność wnętrza pojazdu z karoserią, w środku również zastosowano wstawki z brązu – na manetkach oraz kratkach nawiewu. Całości dopełnia haft “59 Edition” wyszyty na oparciu fotela.

Aston Martin DBS 59
Aston Martin DBS 59 – wnętrze

Jak zapewne zauważyliście na niektórych zdjęciach, gadżeciarze mega ucieszą się z dodatkowych tajli. Mowa o klasycznej torbie, kasku i kombinezonie. W komplecie nie zabrakło również rękawiczek.

Aston Martin DBS 59
Aston Martin DBS 59 – akcesoria
Aston Martin DBS 59
Aston Martin DBS 59 – akcesoria

Nigdzie niestety nie podano kwoty, jaką trzeba wyłożyć na “59-tkę”. Podejrzewam jednak, że tanio nie było, a auta zostały sprzedane jeszcze zanim trafiły do produkcji. Ot, taki żywot serii limitowanych.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe i najważniejsze informacje ze świata motoryzacji na swoją skrzynkę mailową!

Obiecujemy, że nie będziesz otrzymywać na swoją skrzynke śmieciowych informacji :)