https://carlifestyle.pl/?p=2754

Poznajcie 375-konne Porsche “Outlaw Coupe” 356 RSR. Pierwsze koncepty dotyczące tego szalonego projektu pojawiały się już w sieci ponad 6 lat temu, jednak teraz samochód został nareszcie skończony i może cieszyć nasze oczy.

Porsche "Momo 356 RSR Outlaw"
Porsche “Momo 356 RSR Outlaw”

Za całościowy projekt był odpowiedzialny Rod Emory, natomiast osobą, która rozpoczęła renowację jest Henrique Cisneros (prezes MOMO Automotive Group). Bazą tego szalonego projektu jest Porsche 964 z lat 90-tych, które drugą młodość zyskało w momencie, gdy nazwano je “Momo 356 RSR Outlaw” . Projekt stylizowany jest na Porsche 356B Coupe

Pod tylną klapą tego szalonego wozu znajdziemy skrojony na miarę, 4-cylindrowy, silnik Boxera z dwoma turbosprężarkami Garreta, które odpowiedzialne są za wygenerowanie mocy rzędu 325-375 PS (w zależności od ilości boosta). Za przeniesienie napędu odpowiedzialna jest skrzynia biegów Getrag’a G50.

Porsche "Momo 356 RSR Outlaw"
Porsche “Momo 356 RSR Outlaw”

Samą karoserię można już było podziwiać w zeszłym roku na różnego rodzaju wystawach, jednak dopiero teraz samochód nabiera wszystkich “małych smaczków” . Dla przykładu – cały układ zawieszenia oraz hamulcowy są nareszcie skończone.

Porsche "Momo 356 RSR Outlaw"
Porsche “Momo 356 RSR Outlaw”

Outlaw w tej kwestii jest oczywiście totalnym customem, składającym się z komponentów pochodzących z najróżniejszych modeli Porsche. A wszystko to tylko po to, by zapewnić kierowcy niezapomniane wrażenia z jazdy. Uświadczymy tu chociażby piast pochodzących z modelu Porsche Carrera 964 RSR z central-lockiem, big-brake kit od Brembo, składającego się z olbrzymich tarcz, zacisków oraz klocków. Na pokładzie są także ośki od Eisenlohr Racing oraz stabilizatory Tarrett Engineering.

Porsche "Momo 356 RSR Outlaw" - zawieszenie KW V3 z HLS
Porsche “Momo 356 RSR Outlaw” – zawieszenie KW V3 z HLS

Całości dopełnia zawieszenie gwintowane KW w specyfikacji Variant 3, w którym naturalnie możemy ustawić poziom dobicia i odbicia. Smaczkiem niewątpliwie będzie dołożony lift kit (KW HLS), za sprawą którego możemy w razie potrzeby podnieść auto o 45mm na obydwu osiach.

Porsche "Momo 356 RSR Outlaw"
Porsche “Momo 356 RSR Outlaw”

Oprócz ręcznie wykonanego, poszerzonego, aluminiowego korpusu, w oczy rzuca się także felga Momo Heritage 5. Jest to jednoczęściowa felga wykończona w czarnym macie, z zamkiem centralnym (central lock). Przednia oś została wyposażona w felgi w rozmiarze 7×17, natomiast na tylnej osi uświadczymy felg w rozmiarach 8×17. Całość obuto w opony Pirelli P Zero Trofeo R w rozmiarach 245/45/17 oraz 255/40/17.

Idąc dalej, w samochodzie uświadczymy plastikowych szyb (weight reduction, bro!), kierownicy Momo z tzw. rozpinką oraz kubełkowych foteli (o dziwo, bez zagłówków). Całości dopełnia skręcana klatka.

Bez wątpienia, jest to wyjątkowy samochód. Więcej takich projektów!

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe i najważniejsze informacje ze świata motoryzacji na swoją skrzynkę mailową!

Obiecujemy, że nie będziesz otrzymywać na swoją skrzynke śmieciowych informacji :)