https://carlifestyle.pl/?p=3214

Concept najnowszego BMW serii 4 wygląda niesamowicie, oprócz jednej rzeczy… Te nerki. Zapowiadający nową serię 4, prezentowany prototyp mocno czerpie w tej kwestii z nowej “7” i X7. Tak jak w przypadku “starszych braci” tak i tutaj uświadczymy przesadzonego wręcz grilla, składającego się z zestawu dwóch ogromnych nerek.

Concept design nowego BMW serii 4
Concept design nowego BMW serii 4

Jeśli myślałeś, że BMW nie zamierza przerzucić swojego “nerkowego pomysłu” do nieco mniejszych samochodów, muszę Cię rozczarować.

Concept design nowego BMW serii 4
Concept design nowego BMW serii 4

Niemiecka firma właśnie zaprezentowała “Concept 4” , zwiastujący nową serię 4. Tak, ma on ogromny zestaw “zgarniaczy” dominujących w przedniej części. BMW twierdzi, że “charakterystyczna” kratka i “niezwykłe wloty powietrza” , które ją otaczają, “zapewniają natychmiastową reklamę osiągów samochodu i jego angażującego charakteru jako samochodu dla prawdziwego kierowcy” . Cóż… na pewno nie można im odmówić kreatywnego działu marketingu.

Concept design nowego BMW serii 4
Concept design nowego BMW serii 4

Musimy przyzwyczaić się do tego ostentacyjnego frontu, ponieważ wygląda na to, że produkcyjna seria 4 nie będzie odbiegać zbyt daleko od tego projektu. Producent wyraźnie potwierdził tą informację, pokazując we Frankfurcie samochód będący już w ponad 85% modelem gotowym do produkcji.

Dobrą wiadomością jest to, że samochód prezentuje się niesamowicie z każdej innej perspektywy. Pomijając grilla (którego zapewne jedni pokochają, drudzy znienawidzą), wszystko łączy się ze sobą w dosyć przemyślany sposób i stanowi spójną całość. Na dobre lub na złe, wszystko wskazuje na to, że seria 4 wyraźnie będzie odbiegać stylistycznie od serii 3.

Concept design nowego BMW serii 4
Concept design nowego BMW serii 4

Nadal będzie jednak dzielił się wieloma cechami z obecną serią 3 “G30” i w obydwu seriach dostępny będzie najprawdopodobniej ten sam asortyment silników. Wiele znaków na niebie i ziemi wskazuje na to, że gama silników zostanie zwieńczona turbodoładowanym M440i, który ostatecznie zostanie zarezerwowany dla nowego M4.

Dla wszystkich ciekawskich, którzy chcieliby zobaczyć concept na żywo – stoi on na stoisku BMW, na Motor Show we Frankfurcie.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe i najważniejsze informacje ze świata motoryzacji na swoją skrzynkę mailową!

Obiecujemy, że nie będziesz otrzymywać na swoją skrzynke śmieciowych informacji :)