https://carlifestyle.pl/?p=3220

Kojarzycie Mercedesa AMG GT 4Door Coupe? Wiecie, to ten piękny, cholernie szybki wóz, w którym jedyną rzeczą, która wymagałaby lekkiej poprawy jest nazwa. Tak naprawdę to nie jest AMG GT, technicznie rzecz biorąc – posiada on 5 drzwi no i fakt, że ma spadzistą linię dachu nie czyni z niego od razu coupe…

Mercedes AMG GT 4Door Coupe by Posaidon
Mercedes AMG GT 4Door Coupe by Posaidon

Jednakże, GT4 Door to naprawdę super wóz! Wszyscy eksperci zgodnie twierdzą, że prowadzi się on zdecydowanie zbyt pewnie jak na samochód takich gabarytów. Jest do tego piekielnie szybki – pierwszą setkę robi w 3,2s. Jednak jak się okazuje, seria nie jest dostatecznie szybka dla wszystkich – i właśnie tutaj wkracza do gry niemiecki tuner, Posaidon.

Mercedes AMG GT 4Door Coupe by Posaidon
Mercedes AMG GT 4Door Coupe by Posaidon

Posaidon na nowo zdefiniował zwrot “piekielnie szybkie” . Ich odpowiedź nosi nazwę RS 830. Tjunerska paczka zawiera: nowe turbosprężarki, ulepszony układ chłodzenia powietrza doładowującego, wydajniejsze filtry powietrza, “bardziej oddychający” downpipe, a także mniej restrykcyjne katalizatory. Wszystko oczywiście w jedną logiczną całość spina zupełnie nowy soft.

Efektem tych zabiegów jest 830km i 1100nm. Czas do setki spada i zajmuje już jedynie 2,9s. RS830 będzie bardzo gładko rozpędzać się do 350km/h. Pakiet Posaidon 830 – który także zawiera poprawki oprogramowania sterującego skrzynią biegów – wynosi 24 000 EUR.

Mercedes AMG GT 4Door Coupe by Posaidon

Chcesz więcej mocy? Naprawdę nie ma takiej potrzeby… no, ale dla każdego, kto nie byłby zadowolony z efektów tego tjunu istnieje jeszcze opcja “RS 830+”, która podnosi moc GT do 880km i 1200nm!

W formie ciekawostki dodam tylko, że wszystkie wymienione wyżej ulepszenia są także dostępne dla Mercedesów z silnikami M178.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe i najważniejsze informacje ze świata motoryzacji na swoją skrzynkę mailową!

Obiecujemy, że nie będziesz otrzymywać na swoją skrzynke śmieciowych informacji :)